COST CALCULATOR

Use our form to estimate the initial cost of renovation or installation.

REQUEST A QUOTE
Download Brochures
Download BrochureDownload Summary

Rekuperácia - komfortné vetranie

Rekuperácia  je kľúčovou súčasťou moderných energeticky efektívnych domov. Systém rekuperácie vám umožňuje minimalizovať straty tepla pri vetraní a zároveň zabezpečuje prívod čerstvého vzduchu do interiéru. Ponúkame dve hlavné riešenia: centrálnu rekuperáciu, ktorá je ideálna pre celý dom a využíva jednotný systém na distribúciu vzduchu, a decentrálnu rekuperáciu, vhodnú pre jednotlivé miestnosti alebo menšie priestory, kde môžete ovládať systém nezávisle a lokálne.

Výhody rekuperácie

  • neustále čerstvý vzduch vo všetkých miestnostiach
  • odvádzanie nepríjemných zápachov
  • výrazná úspora nákladov na vykurovanie a chladenie
  • komfortná obsluha prostredníctvom ovládacieho modulu s časovým programom
  • zabudovaný snímač CO2 sa stará o primeraný podiel CO2 vo vzduchu
  • filtrácia vonkajšieho vzduchu od nečistôt a alergénov
  • odvádzanie nadbytočnej vlhkosti, zabránenie tvorbe plesní
  • odťaženie vnútorného prostredia od hlukovej záťaže z vonkajšieho prostredia
  • ľahký servis bez potreby použitia náradia

Ako to funguje?

Centrálna rekuperačná jednotka odsáva použitý vzduch z miestností, ktoré produkujú vyššiu vlhkosť alebo zápach, a to z kúpeľne, WC, kuchyne a zároveň sa privádza čerstvý vzduch do miestností, kde sa väčšinou členovia rodiny nachádzajú t.z. obývacia izba, spálňa, detské izby, pracovňa. Výhodou centrálnej rekuperácie je skutočnosť, že celý proces sa koná automaticky podľa nastaveného harmonogramu. Ak máte návštevu a v miestnosti je viac ľudí, vetrací systém vzduchu automaticky zvýši svoj výkon. Naopak, ak idete na dovolenku alebo len nikto nie je doma, lebo ste v práci a deti v škole, tak jednotka pracuje s minimálnym výkonom. Nemusíte nechávať otvorené okná ani sa o nič starať. Vetracia jednotka sa o čerstvý prísun vzduchu postará za vás.

Decentrálne rekuperačné jednotky sú inštalované priamo do vonkajšej steny miestnosti, ktorá potrebuje čerstvý vzduch, čím sa eliminuje potreba rozsiahlych vzduchových kanálov. Decentrálne rekuperačné jednotky sú nenáročné na údržbu, tiché a efektívne, čo z nich robí ideálny spôsob, ako zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom dome bez zložitej inštalácie.

Oba typy rekuperačných systémov znižujú potrebu mechanického vetrania, zvyšujú energetickú efektivitu domova a zároveň zlepšujú kvalitu vnútorného vzduchu tým, že odstraňujú znečistený vzduch a alergény. To znamená, že môžete dýchať čistejší vzduch bez zbytočného plytvania energiou.

Investícia do rekuperačného systému sa rýchlo vráti nielen prostredníctvom úspor na energiách, ale aj zlepšením vašej životnej kvality. Pre zdravý a energeticky efektívny domov je rekuperácia tou najlepšou voľbou pre moderné bývanie.

© Copyright 2024 ENERGYHOUSE